گزارش کارآموزی اداره آب و فاضلاب

گزارش کارآموزی اداره آب و فاضلاب

عنوان: گزارش کارآموزی « اداره آب و فاضلاب »

قالب بندی: WORD

تعداد صفحات: 142

این پروژه ، گزارش کارآموزی در اداره آب و فاضلاب می باشد. در این پروژه کارآموزی تمام استانداردهای مورد نیاز یک پروژه کارآموزی رعایت شده است و به صورت بسیار کامل می باشد.

چکیده:

آب های طبیعی سطحی و زیرزمینی در مسیر خود، بسیاری از مواد شیمیایی تشکیل دهنده بستر خود را تا اندازه معینی که به دمای آب و ماهیت این مواد شیمیایی بستگی دارد ، در خود حل می کند و یا به صورت ذره های ریز جامدی در خود معلق می سازد. اگرچه برخی از مواد حل شده در آب های جاری در حد معینی ، مکمن است برای زندگی انسان مفید باشد اما اگر مقدار آنها زیادتر از حد معین باشد، سبب تغییر رنگ و مزه آب می شوند و ظاهر ناخوشایندی به آن می دهند.

مصرف این گونه آب ها به علت در برداشتن مواد زائد، برای سلامتی زیان آور است.

ذره های معلق موجود در اینگونه آب ها نیز کیفیت آب را پایین می آورد و آن را غیر قابل استفاده می سازد.

افزون بر این، ورود فاضلاب های شهری و روستایی مجاور رودخانه ها و سدها در آب درون سرب ها، سبب آلوده شدن آن ها به بسیاری از مواد زیان آور و باکتری های عفونت زا می شود همچنین ریخته شدن پساب های صنعتی به آب های جاری سطحی و زیرزمینی سبب راه یافتن بسیاری از مواد آلی و معدنی زیان آور برای سلامتی انسان می شود.

از این رو آب های جاری سطحی و حتی آب های زیرزمینی برای آشامیدن و مصرف در منزل و محل کار مناسب نیست و پیش از مصرف باید تصفیه شود.

روش تصفیه آب آشامیدنی شهری و روستایی با روش تصفیه آبهای صنعتی تفاوت هایی با هم دارند و به طور معمول روش تصفیه آب شهری و روستایی شامل چند مرحله ساده تر است که در اینجا به توضیحات بیشتری در مورد آن می پردازیم.

مقدمه:

بهداشت آب موضوعي بسيار مهم در بهداشت عمومي و مديريت سلامت مي‌باشد. شناخت آب از نظر كيفيت و كميت و چگونگي حصول آن قدمي اساسي در جهت بهينه سازي مصرف آن مي‌باشد. اگر چه بيش از سه چهارم كره زمين را آب فرا گرفته است، سهم قليلي از آب‌هاي موجود، براي مصارف بهداشتي و كشاورزي، قابل استفاده است. زيرا حدود ۳/۹۷ درصد اقيانوس‌ها و ۱/۲ درصد يخ‌هاي قطبي و ۶/۰ درصد درياچه ها و رودخانه و آب‌هاي زيرزميني وجود دارد كه حدود ۳۶/۰ درصد كل منابع آب مي‌باشد. آب اقيانوس‌ها، درياها و اغلب درياچه ها و بسياري از منابع آب زيرزميني به علت شوري بيش از حد و داشتن املاح معدني براي مقاصد بهداشتي، كشاورزي و صنعتي، غيرقابل استفاده مي‌باشند.

آب ماده حياتي است كه بطور يكنواخت در سطح كره زمين موجود نمي‌باشد. در نتيجه بسياري از نقاط كره زمين با كمبود آب مواجه است. حركت مداوم بخار آب به هوا و برگشت آن به زمين را گردش آب در طبيعت مي‌نامند.

آب يك عنصر حياتي است با ويژگي‌هاي قابل توجه و كم نظير، يكي از مهم ترين عناصر شيميايي مي‌باشد كه قسمت اعظم موجودات زنده و محيط زيست راتشكيل مي‌دهد. اين ماده ۷۰% گياهان را تشكيل مي‌دهد. آب فراوان‌ترين و بهترين حلال در طبيعت است. آب يك مايع زيست شناختي است كه واكنش‌هاي فيزيكوشيميايي سوخت و ساز در پيكره موجودات زنده را مقدور و تسهيل مي‌نمايد ومحيطي است براي نقل و انتقال مواد در بدن موجودات زنده كه علاوه بر نقش موثرآن در متابوليسم، دفع مواد زائد حاصل از فعاليت‌هاي زيست شناختي موجود زنده را موجب مي‌شود. آب ناشي از تعريق در گرما باعث خنك كردن بدن مي‌گردد.

اگر چه آب خالص در طبيعت يافت نمي‌شود. اما آب خالص مايعي بي‌رنگ، بي‌بو و بي مزه است كه داراي نقطه انجماد صفر و نقطه جوش ۱۰۰ درجه سانتي گراد مي‌باشد ساختار شيميايي آن به صورت  H2O  است كه به احتمال كمتر از ۳/۰ درصد آب‌هاي موجود در طبيعت بر دارنده ايزوتوپ‌هاي H4O2 ،  H6O3  نيز مي‌باشند. آب در چرخه گردش خود قادر است املاح و گازهاي موجود در طبيعت را به صورت محلول در آورده و بسياري از آلودگي‌ها را همراه خود به حركت در آورد. آب باران قبل از رسيدن به زمين ناخالصي‌هاي موجود در هوا نظير ذرات، گازها، مواد راديواكتيو و ميكروب‌ها را به سطح زمين آورده و در حين حركت در زمين نيز آلاينده ها را با خود حمل مي‌كند. به علاوه آب‌هاي جاري اغلب دريافت كننده فاضلاب‌ها و مواد زائد ناشي از فعاليت‌هاي انساني مي‌باشند.

بسياري از مشكلات بهداشتي كشورهاي در حال پيشرفت، عدم برخورداري از آب آشاميدني سالم است. از آنجايي كه محور توسعه پايدار، انسان سالم است و سلامت انسان در گرو بهره مندي از آب آشاميدني مطلوب مي‌باشد بدون تامين آب سالم جايي براي سلامت مثبت و رفاه جامعه، وجود ندارد. آب از دو بعد بهداشتي واقتصادي حائز اهميت است. از بعد اقتصادي به حركت درآورنده چرخ صنعت و رونق بخش فعاليت كشاورزي است. از بعد بهداشتي آب با كيفيت، تضمين كننده سلامت انسان است.

بهسازي آب رابطه مستقيمي با كاهش بيماري‌هاي عفوني دارد. بطوري كه پس از تامين آب آشاميدني سالم ميزان مرگ از وبا ۱/۷۴ درصد، ميزان مرگ از حصبه ۳/۶۳ درصد، ميزان مرگ به علت اسهال خوني ۱/۲۳ درصد و ميزان مرگ از بيماري اسهال ۷/۴۲ درصد كاهش يافت. بنابراين برنامه ريزي و هزينه در جهت تامين آب سالم سرمايه گذاري قابل توجهي براي آينده خواهد بود. تهيه و تامين آب آشاميدني سالم براي جامعه يكي از موثرترين و پايدارترين فنآوري‌ها براي ارتقاء سلامت جامعه است.

تاریخچه شرکت آب و فاضلاب روستایی:

شركت آب و فاضلاب روستايي استان گيلان به استناد قانون تشكيل شركت‌هاي آب و فاضلاب روستايي (مصوب ۱۲/۹/۱۳۷۴ مجلس شوراي اسلامي) از سال ۱۳۷۷ تأسيس شد و فعاليت مستقل خود را آغاز كرد. اين شركت ريشه در اداره مهندسي بهداشت جهاد سازندگي استان گيلان داشت كه تا پايان سال ۱۳۷۶ در آن سازمان تولي فعاليت‌هاي بهداشتي و آبرساني روستائيان را بر عهده داشت.

تابعيت شركت در وزارت جهاد سازندگي و سپس وزارت جهاد كشاورزي تا تابستان ۱۳۸۱ تداوم يافت و پس از آن در تاريخ ۲۰/۵/۱۳۸۱ با امضاء توافق‌نامه توسط وزراء نيرو و جهاد كشاورزي دولت و استنادات قانوني و مفاد و رياست سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور وظايف و اختيارات شركت‌هاي آب و فاضلاب روستايي از جهاد كشاورزي به وزارت نيرو منتقل گرديد و از همين تاريخ تا به حال اين شركت زير نظر وزارت نيرو و در راستاي خدمت به روستائيان عزيز به كار خود ادامه مي‌دهد.

اين شركت تنها شركت دولتي استان مي‌باشد و تابع يك شركت مادر تخصصي به نام شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور است كه سياست‌ها، برنامه‌ها و استراتژي‌هاي كوتاه و بلند مدت توسط آن مركز هماهنگ و ابلاغ مي‌گردد.

گسترش شهرها همراه با ارتقای سطح آگاهی عمومی ، علاوه بر افزایش میزان استحصال آب از منابع سطحی و زیرزمینی ، افزایش آلودگی و تنوع آلاینده های منابع آب را نیز در پی داشته است . برداشت و تصفیه ی آب از منابع سطحی و زیرزمینی و نیز تصفیه فاضلاب تولید شده در سفره های زیرزمینی ، ضمن آلودگی آبخوان ها ، در چرخه ی طبیعی آب نیز اختلال ایجاد خواهد کرد . از سوی دیگر به دلیل امکان گسترش بیماری های متعدد ناشی از آلودگی آب به فاضلاب ، ایجاب می کند تا به منظور حفظ سلامت جوامع و پیشگیری از بروز اختلال در چرخه ی آب ، فاضلاب ها به نحو مناسب جمع آوری،تصفیه و به چرخه طبیعی آب بازگردانده شود.

تأثیرات نامطلوب زیست محیطی ناشی از دفع نادرست فاضلاب شهری و صنعتی در حدی است که امروزه اجرای طرح های فاضلاب در مناطق شهری و روستایی کشور امری ضروری و بنیادی تلقی می گردد . مهمترین اهداف از احداث سامانه های تصفیه ی فاضلاب شامل حفظ بهداشت همگانی ، حفاظت محیط زیست و جلوگیری از آلودگی منابع آب و استفاده مجدد از فاضلاب تصفیه شده در کشاورزی و صنعت می باشد .

فهرست مطالب

چکیده
مقدمه
تاریخچه شرکت آب و فاضلاب روستایی
خصوصیت آبها
هدایت حرارتی آب
ویسکوزیته آب
خواص گرمایی آب
انبساط آب
وجود حالات فیزیکی مختلف آب
کشش سطحی آب
تحلیل چرخه آب
ناخالصی های آب
کیفیت فیزیکی و شیمیایی آب های شرب
خواص ظاهری آب آشامیدنی
کدر بودن
مزه
هدایت الکتریکی
عوامل موثر بر هدايت الكتريكي
كاربرد علمي هدايت
كنترل آزمايشات انجام شده روي آب
كاربرد هدايت در تعيين غلظت يك يون در نمونه
خواص فیزیکی آب آشامیدنی
PH
روش آزمايشگاهي تعيين PH آب
۱- استفاده از كاغذ PH و معرفهاي آلي نظير متيل اورانژ ، فنل فتالئين
۲- استفاده ازMeter PH
اسیدیته آب های طبیعی
قلیایی بودن آب های طبیعی
رسانایی الکتریکی آب های طبیعی
خواص شیمیایی آب
سختی آب های طبیعی
سختی کل
سختی دائم
سختی موقت
آب سالم و پاکیزه
ويژگي‌هاي آب سالم
آلودگی آب
تعریف آب آلوده 
آلودگی آب از نظر منشاء 
آلودگی آب با منشاء شیمیایی 
ویژگی های آب آشامیدنی
۱-۱ ویژگی فیزیکی آب
۱-۲٫ ویژگی های شیمیایی آب
۱-۲-۱٫ مواد شیمیایی سمی
۱-۲-۲٫ آفت کش ها
۱-۲-۳٫ فلوئور
۱-۲-۴٫ نیترات ها
۱-۳٫ استانداردهای باکتریولوژیکی آب آشامیدنی
۱-۴٫ ویژگی های رادیولوژیکی
۲ . تقسیم بندی آب های آشامیدنی
۲-۱ آب های لوله کشی شده
۲-۱-۳٫ آبهای تصفیه شده ( نمونه‏ برداری از داخل شبکه توزیع )
۳٫ استراتژی نمونه برداری جهت آنالیز
۳-۳٫ روش های نمونه گیری
۳-۳-۱٫ روش نمونه گیری از آب های زیرزمینی
۳-۲٫ ظروف حمل نمونه
۳-۳-۲٫ روش نمونه گيري از شير و يا پمپ آب
۴-۳٫ روش نمونه گیری از چشمه
۴-۳-۴٫ روش نمونه گيري از چاه هاي سرباز كم عمق
۳-۳-۵٫ روش نمونه گيري از رودخانه، استخر، مرداب و پلاژ
۳-۳-۶ . روش نمونه گيري از آب هاي عميق و درياچه
۳-۴٫ برچسب گذاري
۳-۵ . تواتر و زمان نمونه برداري
۳-۶٫ جمع آوري نمونه
۳-۶-۱٫ جمع آوري نمونه براي تجزيه فيزيكي و شيميائي
۳-۲-۲٫ نمونه برای آزمون میکروبیولوژی
۳-۶-۳٫ نمونه گیری از آب رادیو اکتیو
۳-۷٫ نگهداري نمونه ها
۴٫ روش سنجش کلر باقیمانده و PH آب با استفاده از کیت
۵-۱ . نحوه گندزدايي آب مخازن
۵٫ ۳٫ طرز نگهداري مناسب و بهينه كلر
تصفیه آب های مصرفی و مراحل آن
آشغالگیری
تصفیه بیولوژیکی
ته نشین سازی مقدماتی (بدون استفاده از مواد شیمیایی)
اندازه گیری جریان آب
هوادهی
مواد شیمیایی منعقد کننده
مواد منعقد کننده ی کمکی
سبک سازی آب تصفیه شده
صاف کردن و صافی ها
جذب مواد سمی و آلی
تنظیم PH آب آشامیدنی
فلوئور زنی
گندزدایی آب آشامیدنی
بحران کیفی آب و آخرین دستاوردها در زمینه ی کنترل کیفیت آب در ایران و جهان
نقش آب در توسعه پایدار و وضعیت آب در ایران
چالش های بنیادی
روش های تا مین آب
۱ :سفره های آب زیر زمینی
۲ :چاه
۳: قنات
۴: چشمه
۵:آبهای سطحی
مدیریت آبیاری
گرفتگی فیزیکی
گرفتگی بیولوژیکی
فیلتر های مناسب جهت مقابله با رسوبات فیزیکی و بیولوژیکی
۱: هیدروسیکلون
۲: فیلتر شنی
۳: فیلتر دیسکی یا توری
گرفتگی شیمیایی
تزریق مواد شیمیایی به درون سیستم آبیاری
۱: جلوگیری از رسوب کربنات
۲: جلوگیری از رسوب آهن
۳: شستشو گرفتگی های بیولوژیکی و ارگانیک
تزریق کود های محلول در آب در سیستم های آبیاری
گرفتگی در سیستم های آبیاری قطره ای
محدودیت مدیریت منابع آب
مشکلات کیفی منابع آب کشور
مراحل اساسی مدیریت کیفی منابع آب
پایش کیفی منابع آب زیرزمینی
نتایج و پیشنهادها
کاربرد سیستم HACCP راهبردی نوین در کنترل کیفیت آب آشامیدنی در جهان
روش تحقیق
یافته ها
بحث ونتیجه گیری


دریافت فایل

فایل های مشابه

پاورپوینت بررسی معماری کتابخانه مورگان ، 81 اسلاید

پاورپوینت بررسی معماری کتابخانه مورگان ، 81 اسلاید

پاورپوینت بررسی کتابخانه مورگاندرنظر گرفتن نیازهای اتی در طراحی طرح های بازسازی رنزوپیانو تاریخچه کتابخانه مورگان طرح بازسازی کتابخانه مورگان مشخصات قسمت ال

توضیحات بیشتر - دانلود
پاورپوینت بررسی کتابخانه دانشگاه آزاد برلین ، مغز برلین - 86 اسلاید

پاورپوینت بررسی کتابخانه دانشگاه آزاد برلین ، مغز برلین - 86 اسلاید

پاورپوینت بررسی کتابخانه دانشگاه آزاد برلین ، مغز برلین - 86 اسلاید نورمن فاستر ؛ معمار خلاق مغز برلین طرح بازسازی دانشگاه ازاد برلین الگوی حیاط مرکزی

توضیحات بیشتر - دانلود
پاورپوینت بررسی ، مبحث پی و گودبرداری ، مبحث هفت مقررات ملی - 101 اسلاید

پاورپوینت بررسی ، مبحث پی و گودبرداری ، مبحث هفت مقررات ملی - 101 اسلاید

پاورپوینت بررسی ، مبحث پی و گودبرداری ، مبحث هفت مقررات ملیفهرست مطالب گود برداری و پایش آماده سازی و تسطیح گود برداری ارزیابی خطر گود تحلیل پایداری گود ت

توضیحات بیشتر - دانلود
طرح بهسازی و نوسازی بافت فرسوده محلات شمشیری، مهرآباد جنوبی و سرآسیاب تهران به همراه نقشه های کامل آن به صورت gis

طرح بهسازی و نوسازی بافت فرسوده محلات شمشیری، مهرآباد جنوبی و سرآسیاب تهران به همراه نقشه های کامل آن به صورت gis

طرح بهسازی و نوسازی بافت فرسوده محلات شمشیری، مهرآباد جنوبی و سرآسیاب تهران به همراه نقشه های کامل آن به صورت gis به صورت word در 357 صفحهمنطقه 9 تهران از شمال

توضیحات بیشتر - دانلود

فرم اسقاط اموال دستگاه های دولتی

•ماده ۹ •تشخیص مازاد بر نیاز یا اسقاطی بودن مال و نیز احراز عدم نیاز سایر وزارتخانهها و موسسات دولتی موضوع ماده ۱۱۲ قانون به عهده بالاترین مقام دستگاه

توضیحات بیشتر - دانلود
فروش فایل سه بعدی کتیبه A20

فروش فایل سه بعدی کتیبه A20

فروش فایل سه بعدیکتیبهA20قابل اجرا با انواع نرم افزار های کد و کم (آرتکم و انسپایر و پاورمیل و...)قابل اجرا با دستگاه سی ان سی سه و چهار محورقابل ویرایش وتغییر

توضیحات بیشتر - دانلود
پاورپوینت نورپردازی در فضاهای شهری - 40اسلاید

پاورپوینت نورپردازی در فضاهای شهری - 40اسلاید

فهرست مطالب: طرح مسئله اهداف طرح تأثير نور بر فضاي شهري نور و طبيعت نور و بشر روش هاي نوين نورپردازي موزه زير آب اسكندريه يكي از جديدترين فناوري هاي نورپردازي

توضیحات بیشتر - دانلود
پاورپوینت شق القمر

پاورپوینت شق القمر

این پاورپوینت در 20 اسلاید به شکل زیبا و منحصر به طراحی و اسلاید بندی شده است دراین پاورپوینت مطالبی ازتاریخ وقوع معجزه،چگونگیماجرا،نظربزرگان،دلیلی از قرآن از م

توضیحات بیشتر - دانلود
بک دراپ عکاسی بهار و تابستان -کد 5

بک دراپ عکاسی بهار و تابستان -کد 5

مشخصات فایلنام فایل:بک دراپ عکاسی بهار و تابستاننوع فایل:بک دراپپسوند فایل اصلی:JPEGتعداد فایل:11ابعاد: 6750*4500 - 2667*4000 PIXکیفیت:300 DPIپسوند فایل فشرده:Z

توضیحات بیشتر - دانلود
بک دراپ باغ گل -کد 4

بک دراپ باغ گل -کد 4

مشخصات فایلنام فایل: بک دراپ باغ گلنوع فایل:بک دراپپسوند فایل اصلی:JPEGتعداد فایل:9ابعاد: 6000*4857 PIXکیفیت:300 DPIپسوند فایل فشرده:ZIPفایل اصلی (Original)حجم

توضیحات بیشتر - دانلود
پاورپوینت،سیر اندیشه های شهرسازی مارتین هایدگر - 20 اسلاید

پاورپوینت،سیر اندیشه های شهرسازی مارتین هایدگر - 20 اسلاید

پاورپوینت،سیر اندیشه های شهرسازی مارتین هایدگر - 20 اسلایدفهرست مطالب هایدگر»بزرگ ترین فیلسوف قرن برخی از فعالیت های کاری او عبارتند از : برخی از آثار

توضیحات بیشتر - دانلود
بک گراند عکاسی تابستان -کد 3

بک گراند عکاسی تابستان -کد 3

مشخصات فایلنام فایل:بک دراپ تابستاننوع فایل:بک دراپپسوند فایل اصلی:JPEGتعداد فایل:11ابعاد: 2667*4000 - 4480*6720 PIXکیفیت:300 DPIپسوند فایل فشرده:ZIPفایل اصلی (

توضیحات بیشتر - دانلود
پاورپوینت بررسی سیر اندیشه ها در شهرسازی Team X - 19 اسلاید

پاورپوینت بررسی سیر اندیشه ها در شهرسازی Team X - 19 اسلاید

پاورپوینت بررسی سیر اندیشه ها در شهرسازی Team X - 19 اسلایدفهرست مطالب تیم تن CIAM، کنگره های بین المللی معماران مدرن گروه های مختلف دیدگاه های کم و بیش متضا

توضیحات بیشتر - دانلود
بک گراند عکاسی قلعه-کد 2

بک گراند عکاسی قلعه-کد 2

مشخصات فایلنام فایل:بک گراند عکاسی قلعهنوع فایل:بک دراپپسوند فایل اصلی:JPEGتعداد فایل: 4 + 1براش چمنابعاد: 3840*5760 - 4328*5760 PIXکیفیت:300 DPIپسوند فایل فشرد

توضیحات بیشتر - دانلود
فایل روت SM-J110H

فایل روت SM-J110H

فایل دامپ تست شده ی samsung sm-a107f با اخرین باینری u4جهت پروگرام هارد و ترمیم بوت را برای شما دوستان عزیز اماده کردیم..این فایل 100%تست شده میباشد…در ف

توضیحات بیشتر - دانلود
پاورپوینت فصل چهارم ریاضی دوم دبستان(عددهای سه رقمی)

پاورپوینت فصل چهارم ریاضی دوم دبستان(عددهای سه رقمی)

پاورپوینت فصل چهارم ریاضی دوم دبستان(عددهای سه رقمی)این محصول قابل ویرایش با فرمت pptx در 30 اسلاید آماده و قابل ارایه می باشد.این پاورپوینت آموزشی شامل :دارای

توضیحات بیشتر - دانلود

تحقیق کلاسی تاثیر اعمال میدان مغناطیسی بر مذاب در حال انجماد

برای رسیدن به خواص مکانیکی بهتر همواره ریز دانه کردن یکی از بهترین روش های شناخته شده در فلزات می باشد . روش های مختلفی برای حصول ساختار ریزدانه وجود دارد که ای

توضیحات بیشتر - دانلود
پاورپوینت فصل سوم ریاضی دوم دبستان(اشکال هندسی)

پاورپوینت فصل سوم ریاضی دوم دبستان(اشکال هندسی)

پاورپوینت فصل سوم ریاضی دوم دبستان(اشکال هندسی)این محصول قابل ویرایش با فرمت pptx در 25 اسلاید آماده و قابل ارایه می باشد.این پاورپوینت آموزشی شامل :دارای متن خ

توضیحات بیشتر - دانلود
پروژه تغییر شکل گرم فولاد دوفازی (نوردگرم)

پروژه تغییر شکل گرم فولاد دوفازی (نوردگرم)

تغییر شکل گرم (نوردگرم) فولاد های دوفازیفرایند های تغییر شکل دمای بالا مانند نورد گرم، اکستروژن وآهنگری داغ، دارای اهمیت ویژه ای هستند زیرا موجب کاهش تنش سیلان

توضیحات بیشتر - دانلود
پاورپوینت فصل دوم ریاضی دوم دبستان(جمع و تفریق اعداد 2 رقمی)

پاورپوینت فصل دوم ریاضی دوم دبستان(جمع و تفریق اعداد 2 رقمی)

پاورپوینت فصل دوم ریاضی دوم دبستان(جمع و تفریق اعداد 2 رقمی)این محصول قابل ویرایش با فرمت pptx در 24 اسلاید آماده و قابل ارایه می باشد.این پاورپوینت آموزشی شامل

توضیحات بیشتر - دانلود
پاورپوینت فصل اول ریاضی دوم دبستان(عدد و رقم)

پاورپوینت فصل اول ریاضی دوم دبستان(عدد و رقم)

پاورپوینت فصل اول ریاضی دوم دبستان(عدد و رقم)این محصول قابل ویرایش با فرمت pptx در 30 اسلاید آماده و قابل ارایه می باشد.این پاورپوینت آموزشی شامل :دارای متن خوا

توضیحات بیشتر - دانلود
پروژه مورفولوژی سه بعدی و مکانیزم رشد در ترکیب بین فلزی Al6Mn اولیه در انجماد جهت دار آلیاژ Al-3wt.%Mn

پروژه مورفولوژی سه بعدی و مکانیزم رشد در ترکیب بین فلزی Al6Mn اولیه در انجماد جهت دار آلیاژ Al-3wt.%Mn

در این تحقیق ابتدا روش های ساخت نمونه و آزمون برای چند بررسی مختلف آورده شده است. سپس با بررسی دیاگرام فازی ترکیب Al-Mn حضور یک استحاله ی یوتکتیک Al- Al6Mn در د

توضیحات بیشتر - دانلود
پاورپوینت درس اول تا پنجم هدیه های آسمان دوم دبستان

پاورپوینت درس اول تا پنجم هدیه های آسمان دوم دبستان

پاورپوینت درس اول تا پنجم هدیه های آسمان دوم دبستاناین محصول قابل ویرایش با فرمت pptx آماده و قابل ارایه می باشد.این پاورپوینت آموزشی شامل :دارای متن خوانا و گو

توضیحات بیشتر - دانلود
تحقیق کلاسی معرفی مواد تغییر فاز دهنده (PCM)

تحقیق کلاسی معرفی مواد تغییر فاز دهنده (PCM)

مواد تغییر فاز دهنده (PCM) با تاکید بر مواد فلزیانرژی حرارتی را به دو صورت انرژی گرمایی محسوس و نهان می توان در مواد ذخیره نمود. در ذخیره انرژی محسوس، انرژی حرا

توضیحات بیشتر - دانلود
پاورپوینت درس اول هدیه های آسمان دوم(هدیه های خدا)

پاورپوینت درس اول هدیه های آسمان دوم(هدیه های خدا)

پاورپوینت درس اول هدیه های آسمان دوم(هدیه های خدا)این محصول قابل ویرایش با فرمت pptx در 7 اسلاید آماده و قابل ارایه می باشد.این پاورپوینت آموزشی شامل :دارای متن

توضیحات بیشتر - دانلود
تاثیر میدان مغناطیسی و فرکانس پایین الکترومغناطیسی بر خواص ریختگی، میکروساختار و ویژگی های کششی آلیاژ Al-Zn-Mg-Cu

تاثیر میدان مغناطیسی و فرکانس پایین الکترومغناطیسی بر خواص ریختگی، میکروساختار و ویژگی های کششی آلیاژ Al-Zn-Mg-Cu

بسیاري از خواص مکانیکی آلیاژهاي فلزي بر اندازه و توزیع دانه ها در ساختار بستگی دارد. بنابراین اصلاح ساختار و توزیع دانه هاي اصلاح شده، موضوع تحقیقات متعددي در ز

توضیحات بیشتر - دانلود
آموزش شبیه سازی حوضچه عددی موج با استفاده از نرم افزار Ansys CFX

آموزش شبیه سازی حوضچه عددی موج با استفاده از نرم افزار Ansys CFX

در این فایل موارد زیر آموزش داده شده است:1.ایجاد هندسه و مش بندی مدل2.تعریف شرایط مرزی و دامنه حل3.تعریف پارامترهای فیزیکی مثل شتاب گرانش ،بویانسی ، فشار هیدروا

توضیحات بیشتر - دانلود
تحقیق کلاسی معرفی آلیاژهای آنتروپی بالا (HEA)

تحقیق کلاسی معرفی آلیاژهای آنتروپی بالا (HEA)

در اغلب موارد مهندسان در هنگام انتخاب مواد ساختاری به دو سوال اساسی زیر پاسخ می دهند:آیا می خواهیم این ماده مستحکم باشد؟آیا می خواهیم این ماده انعطاف پذیر باشد؟

توضیحات بیشتر - دانلود
پاورپوینت کامل و جامع با عنوان بررسی همرفت در فیزیک در 13 اسلاید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان بررسی همرفت در فیزیک در 13 اسلاید

همرَفت (Convection) یا کانوکشن به انتقال گرما توسط حرکت توده مولکولها در سیالات، از قبیل گازها و مایعات، گفته میشود. همرفت شامل زیر-مکانیزمهایی از قبیل ادوکشن (

توضیحات بیشتر - دانلود
هر آنچه درباره کرونا باید بدانید

هر آنچه درباره کرونا باید بدانید

توضیحات کامل درباره کووید 19 و روش های مقابله با آن در جهان امروزی و درک کلی و صحیح نسبت به آن که امکان زندگی مسالمت آمیز تر با آنرا برای بشر امروزی فراهم خواهد

توضیحات بیشتر - دانلود
پاورپوینت کامل و جامع با عنوان بررسی تب و علائم و نشانه های آن در 31 اسلاید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان بررسی تب و علائم و نشانه های آن در 31 اسلاید

تب (از فارسی: تپ) از علائم بیماری بوده و حالتی است که در آن دمای بدن جانوران خونگرم از مقدار طبیعی آن بیشتر شده و نقطه ثبت دمایی در مغز (set-point) جابجا میشود.

توضیحات بیشتر - دانلود
بسته آموزشی پرورش مرکبات

بسته آموزشی پرورش مرکبات

پکیج آموزشی پرورش مرکبات شامل کتاب ها ، نشریات ، ویدیوها و نرم افزار آموزشی در زمینه تکثیر ، کاشت ، باغداری ، برداشت ، انبارداری ، بازاررسانی و مصرف انواع مرکبا

توضیحات بیشتر - دانلود
بک گراند عکاسی-کد 1

بک گراند عکاسی-کد 1

مشخصات فایلنام فایل: بک گراند دیجیتال عکاسی-بک گراند پائیز طلایی،بک گراند صبح بهاری،بک گراند پارک بهارینوع فایل:بک دراپپسوند فایل اصلی:JPEGتعداد فایل:5ابعاد: 41

توضیحات بیشتر - دانلود
نقش رسانه های جدید در روابط عمومی

نقش رسانه های جدید در روابط عمومی

عنوان:نقش رسانه های جدید در روابط عمومیقالب بندی:WORDتعداد صفحات:17این تحقیقدر مورد روابط عمومی می باشد و به بررسی نقش رسانه های اجتماعی جدید در روابط عمومی می

توضیحات بیشتر - دانلود
نقش خلاقیت و نوآوری در پیشرفت

نقش خلاقیت و نوآوری در پیشرفت

عنوان:نقش خلاقیت و نوآوری در پیشرفتقالب بندی:WORDتعداد صفحات:19این تحقیق در مورد خلاقیت و نوآوریمی باشدو مطالبی را درباره ینقش آن در پیشرفت انسان بیان می کند وب

توضیحات بیشتر - دانلود
نقش تبلیغات در بازاریابی فرهنگی

نقش تبلیغات در بازاریابی فرهنگی

عنوان:نقش تبلیغات در بازاریابی فرهنگیقالب بندی:WORDتعداد صفحات:24این تحقیق در موردتبلیغاتمی باشدو به بررسی نقش آن در بازاریابی فرهنگی می پردازد.این پروژه به دان

توضیحات بیشتر - دانلود
نقش برنامه ریزی در زندگی انسان

نقش برنامه ریزی در زندگی انسان

عنوان:نقش برنامه ریزی در زندگی انسانقالب بندی:WORDتعداد صفحات:29این تحقیقبا موضوعبرنامه ریزیبوده و به طور کامل ، به بررسی نقش آن در زندگی انسانمی پردازد.این تحق

توضیحات بیشتر - دانلود
مجموعه راهنمای تعمیرات هوآوی - Honor 5X-GR5

مجموعه راهنمای تعمیرات هوآوی - Honor 5X-GR5

مجموعه راهنمای تعمیرات هوآوی -Honor 5X-GR5رفع مشکلات سخت افزاری به زبان فارسی و نحوه سیم کشی روی برد گوشیمسیر سیم کشی و رفع مشکل اسپیکر بازر زنگمسیر سیم کشی و ر

توضیحات بیشتر - دانلود
مجموعه راهنمای تعمیرات هوآوی - Honor 4X Che2-UL00

مجموعه راهنمای تعمیرات هوآوی - Honor 4X Che2-UL00

مجموعه راهنمای تعمیرات هوآوی -Honor 4X Che2-UL00رفع مشکلات سخت افزاری به زبان فارسی و نحوه سیم کشی روی برد گوشیمسیر سیم کشی و رفع مشکل اسپیکر بازر زنگمسیر سیم ک

توضیحات بیشتر - دانلود
افکت آتش -کد 82

افکت آتش -کد 82

مشخصات فایلنام فایل: افکت آتشنام انگلیسی فایل: fire Overlaysنوع فایل:Overlay،افکتپسوند فایل اصلی:JPEGتعداد فایل: 56ابعاد: 1067-1600 - 4912*7360 PIXکیفیت:300 DPI

توضیحات بیشتر - دانلود
دانلود پاورپوینت تهیه برنامه مالی و زمان بندی کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم

دانلود پاورپوینت تهیه برنامه مالی و زمان بندی کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم

عنوان پاورپوینت درسی: پاورپوینت تهیه برنامه مالی و زمان بندی کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهمفرمت: پاورپوینت pptتعداد اسلاید: 17قسمتی از متن: تهیه برنامه مالی

توضیحات بیشتر - دانلود
دانلود پاورپوینت تهیه برنامه تولید کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم

دانلود پاورپوینت تهیه برنامه تولید کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم

عنوان پاورپوینت درسی: پاورپوینت تهیه برنامه تولید کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهمفرمت: پاورپوینت pptتعداد اسلاید: 21قسمتی از متن: موضوعات مهم در تولیدطراحی رو

توضیحات بیشتر - دانلود
ایجاد تصاویر زیبا و منحصر به فرد با پوشش های درخشان واقع گرایانه -کد 81

ایجاد تصاویر زیبا و منحصر به فرد با پوشش های درخشان واقع گرایانه -کد 81

مشخصات فایلنام فایل:ایجاد تصاویر زیبا و منحصر به فرد با پوشش های درخشان واقع گرایانهنام انگلیسی فایل:Happy Realistic Sparkle Overlaysنوع فایل:Overlay،افکتپسوند

توضیحات بیشتر - دانلود
دانلود پاورپوینت تهیه برنامه بازار و بازاریابی کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم

دانلود پاورپوینت تهیه برنامه بازار و بازاریابی کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم

عنوان پاورپوینت درسی: پاورپوینت تهیه برنامه بازار و بازاریابی کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهمفرمت: پاورپوینت pptتعداد اسلاید: 16قسمتی از متن: بررسی بازاردر ای

توضیحات بیشتر - دانلود
دانلود پاورپوینت معرفی کسب و کار، تهیه برنامه سر و سامان دادن نیروی انسانی کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم

دانلود پاورپوینت معرفی کسب و کار، تهیه برنامه سر و سامان دادن نیروی انسانی کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم

عنوان پاورپوینت درسی: پاورپوینت معرفی کسب و کار، تهیه برنامه سر و سامان دادن نیروی انسانی کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهمفرمت: پاورپوینت pptتعداد اسلاید: 20قس

توضیحات بیشتر - دانلود
دانلود پاورپوینت طرح کسب و کار کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم

دانلود پاورپوینت طرح کسب و کار کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم

عنوان پاورپوینت درسی: پاورپوینت طرح کسب و کار کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم فرمت: پاورپوینت pptتعداد اسلاید: 11قسمتی از متن: همۀ افرادی که خواهان ورود به کس

توضیحات بیشتر - دانلود
ایجاد تصاویر خلاقانه در فتوشاپ با افکت زرق و برق دمیدنی -کد 80

ایجاد تصاویر خلاقانه در فتوشاپ با افکت زرق و برق دمیدنی -کد 80

مشخصات فایلنام فایل:افکت زرق و برق دمیدنینام انگلیسی فایل:Blowing Glitter Photoshop Overlayنوع فایل:Overlay،افکتپسوند فایل اصلی:JPEGتعداد فایل:50ابعاد:2500*4000

توضیحات بیشتر - دانلود
دانلود پاورپوینت برآورد هزینه کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم

دانلود پاورپوینت برآورد هزینه کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم

عنوان پاورپوینت درسی: پاورپوینت مدل کسب و کار (برآورد هزینه) کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم فرمت: پاورپوینت pptتعداد اسلاید: 14قسمتی از متن: برآورد هزینهاین

توضیحات بیشتر - دانلود